Únor – říjen 2025 Tematické dny Scénické čtení

📚Od února do října probíhají na přihlášených školách Tematické dny – SCÉNICKÉ ČTENÍ s agenturou Pierrot. 🎭
 
Každá škola si mohla vybrat z nabízených témat dle preferencí a věku žáků. Žáci jsou vtaženi do děje, příběh je napínavý, atmosféra graduje a právě v nejnapínavějším momentu je čtení ukončeno. Žáci jsou tak motivováni si sami příběh dočíst. Scénické čtení vede k aktivní četbě, rozvíjí dětskou fantazii, vyjadřovací schopnosti, učí je souhře a komunikaci, zbavuje studu z veřejného projevu, při výrobě rekvizit může podpořit také výtvarnou kreativitu a zručnost.
 
Přikládáme krásný ohlas ze ZŠ Polešovice:
„Herci ukázali, že scénické čtení není jen o předčítání textu. Je to umění představit knihu jako živý příběh. Každá ukázka byla doprovázena nejen hlasovými proměnami, ale také pohybem, zvukovými efekty, kulisami a rekvizitami. To vše dohromady vytvořilo neopakovatelnou atmosféru, která dokázala oslovit nejen prvňáčky, ale i osmáky a deváťáky! Scénické čtení v podání umělecké a produkční agentury Pierrot je nezapomenutelným zážitkem, který bychom rozhodně doporučili i ostatním!“
 
Ohlas ze ZŠ Šafaříková UH:
„Scénické čtení proběhlo velmi úspěšně. Herci vytvořili poutavou a dynamickou atmosféru, která děti okamžitě vtáhla do děje. Představení bylo plné zábavných situací i zajímavých informací, což udrželo pozornost všech přítomných. Děti reagovaly spontánně, smály se, zapojovaly se a s nadšením sledovaly každý moment. Celkově šlo o velmi inspirativní a živé setkání s literaturou, které zanechalo silný dojem.“
 
Ohlas ze ZŠ TGM UH:

„Scénické čtení v podání profesionálních herců je výjimečný formát – jednoduchý, ale velmi silný. Ukazuje dětem, že příběh nemusí být jen napsaný na stránkách knihy, ale může ožít na jevišti. Tento způsob práce s knihou nejen motivuje ke čtení, ale inspiruje děti i k tvorbě vlastního scénického čtení. Při této aktivitě se učí pracovat s textem, rozvíjejí fantazii, dikci i vyjadřovací schopnosti, překonávají ostych z veřejného projevu a zapojují se do týmové spolupráce. Výroba jednoduchých rekvizit pak podporuje i jejich výtvarné dovednosti a kreativitu.“

6.6.2025 Digipomůcky pro prvňáčky

V pátek 6.6.2025 na Základní škole Velehrad proběhl seminář Digipomůcky pro prvnáčky se zaměřením na digitální kompetence v 1. třídě pod vedením paní učitelky Pavlíny Hrdlíkové a školní psycholožky Šárky Mošťkové. Ukázali jsme si, jak může vypadat práce s předškoláky a jak je připravit do školních lavic, aby mohli plynule navázat na získané znalosti. Prvňáčci nám s nadšením předvedli aplikace Plicker, Wordwall i Suno a ukázali, jak je lze využít ve vyučování i k procvičování doma. Vyzkoušeli jsme si i aplikaci LearningApps a práci s interaktivní tabulí během vyučování. Děkujeme moc za možnost být na chvíli součástí této krásné třídy.

 

Bakaláři

Potřebujete se konečně pořádně zorientovat v aplikacích Bakaláři?

  • příprava na nový školní rok
  • příprava úvazků, rozvrh hodin, suplování
  • diskuze a dotazy

19.6.2025 na ZŠ Velehrad

Registrace ZDE

 

 

 

4.6.2025 Komunikační dovednosti s rodiči a s kolegy

ZŠ Velehrad nám dne 4.6. poskytla prostor pro další přínosný seminář. Tentokrát na téma komunikačních dovedností nejen s rodiči, ale také se svými kolegy. Semináře se zúčastnilo 25 pracovníků ve školství a seminářem nás provedli lektoři Karel Opravil a Marek Tvrdoň. Ukázali nám, jak komunikovat s lidmi, kteří nám nesedí a je pro nás komunikace s nimi složitá. Vysvětlili nám, s jakými typy rodičů se můžeme setkat a jak je důležitý individuální přístup ke každému z nich. Zkusili jsme si řešení konfliktních situací, které mohou ve školství nastat. Seminář byl velmi praktický a my děkujeme všem zúčastněným.

 

3.6.2025 Bezpečné klima ve škole jako základní předpoklad kvalitní výuky

Na Základní škole Velehrad proběhl seminář, který nám ukázal jak důležité je bezpečné klima ve školství a že má i zásadní vliv na chování samotných žáků. Seminářem nás provedli lektoři Karel Opravil a Marek Tvrdoň z projektu Kaomat – Vzdělávejte (se) jinak. Tyto důležité informace a zkušenosti předali 25 pedagogům a pracovníkům ve školství. Ukázali nám, jak ovlivnit klima školy, sborovny i třídy. Posluchači získali kompetence pro tvorbu pravidel uvnitř třídy i uvnitř sborovny. Dozvěděli se, jak předcházet krizovým situacím a nevytvářet pravidla teprve v momentě, kdy už krizová situace začala.

 

3.6.2025 3D TISK

Dne 3.6. na Základní škole Velehrad v dopoledních hodinách proběhl seminář 3D TISK. Celým seminářem nás provedl Mgr. Antonín Ťuhýček. Na seminář se mohl přihlásit pedagog s doprovodem až 3 žáků. Této nabídky využilo 6 pedagogů, kteří si  se svými žáky vyzkoušeli, jak 3D tiskárna funguje. Dozvěděli se, jak se připravuje model k tisku a jak probíhá samotný tisk. Zajímavé bylo také zjištění, jak je možné 3D tisk využít v hodinách matematiky. Pedagog i žáci si vyzkoušeli vytvořit vlastní model, který si následně odnesli domů. 

Děkujeme panu Ťuhýčkovi za předání zkušeností a také ZŠ Velehrad za to, že nám celou akci umožnila.

 

1.6.2025 Bez vody není život

Ve Starém Městě v Polyfunkčním sále a jeho venkovním okolí proběhla interaktivní výstava Bez vody není život. K vidění byly obdivuhodné obrázky na téma „voda a vodní svět“, které vytvořily děti v rámci kroužků s partnerem SVČ Klubko Staré Město, p.o.. Celou akcí nás provedla rodina Vodičkových, která nám na různých stanovištích předvedla, co to voda vlastně je a proč je pro nás tak důležitá. Dozvěděli jsme se, v jakém skupenství se voda vyskytuje, její koloběhy, jaké jsou ekosystémy a pro které živočichy a rostliny je domovem. Prozkoumali jsme vodu a některé její živočichy pod mikroskopem. Ve venkovním prostranství na nás čekalo několik úkolů, které nám postupně přibližovaly vodní svět. Děti si odnesly vlastní vytvořenou frotáž a obrázek svého vodního světa. Děkujeme všem pořadatelům za krásné odpoledne.

 

22.5.2025 Dětská vědecká konference

Dětská vědecká konference , která se konala 22. května 2025 na Studentském náměstí v Uherském Hradišti, byla úspěšnou akcí v rámci projektu MAP IV ORP Uherské Hradiště. Pořádána byla ve spolupráci s Fakultou logistiky a krizového řízení UTB a Academic School Uherské Hradiště.
Akce se zúčastnilo přibližně 150 žáků z různých škol, kteří vystoupili jako prezentující nebo jako diváci. Prezentace byly rozděleny do tří hlavních oblastí: přírodní a technické vědy, společenské vědy a humanitní vědy a umění. Tato struktura umožnila rovnoměrné zastoupení různých oborů a podpořila mezioborovou spolupráci.Konference přispěla k rozvoji žáků, jejich prezentačních dovedností a vzájemné inspiraci. Setkání žáků z různých škol vytvořilo prostor pro sdílení nápadů a zkušeností, což obohatilo všechny zúčastněné.
Děkujeme všem organizátorům, pedagogům a žákům za jejich účast. Zvláštní poděkování patří také sponzorům, kteří věnovali drobné dárky pro přednášející žáky.

Bez vody není život

💧💧Bez vody není život 💧💧
Zveme všechny holky a kluky, malé i velké na interaktivní výstavu plnou vody. Přijďte se dozvědět více o této důležité látce, která je základní podmínkou života na Zemi.
📅1. června 2025 od 13 hodin
Akce je pořádána ve spolupráci s Klubkem, Staré Město.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Digipomůcky pro prvňáčky

Chcete udělat hodiny interaktivnější, zajímavější a nebojíte se využít k tomu digitální pomůcky?

Pojďme si ukázat, jak taková hodina v 1. třídě může vypadat!

6.6.2025 v dopoledních hodinách na ZŠ Velehrad

Registrace ZDE